" #انقلاب_عمرانی "

"#خاطرات_سیاسی_دکترفلاحت‌پیشه"

 انقلاب یعنی تحول بنیادین، وقتی معنای مثبت می گیرد که موجبات رضایت مردم را به دنبال داشته باشد. لذا در هر حوزه ای می توان انقلاب کرد.یک سال اول دوره سوم نمایندگی ام را وقف انقلاب در حوزه ی عمرانی کردم.و اکنون گزارش کوتاهی از انقلاب در بخش راه و شهرسازی را بیان میکنم;
چهار سال رکود بیشترین ضربه را به بخش راه و شهرسازی اسلام آباد غرب وارد کرده بود.چند ماه قبل از انتخابات دوره دهم مجلس؛ بر حسب حساسیتم نسبت به آمار بالای تلفات جاده ای اسلام آباد به دنبال دلایل این ضعف افتادم.سندی به دستم افتاد که گریه آور بود.بخشی از بودجه ملی بزرگراه پلدختر- اسلام آباد- قصرشیرین را از حوزه ی ما خارج کرده بودند و با رایزنی نماینده حوزه دیگر صرف احداث یک راه فرعی شده بود.این اقدام حتی قابلیت پیگرد قضایی در دیوان محاسبات را نیز داشت...
در اولین روز مجلس جدیدم 12 سوال را به هیئت رئیسه مجلس تقدیم کردم.
شهرم "#شارو" شده بود.حتما می دانید که این دور هیچیک از سوالاتم در صحن مطرح نشد. چون وزرای محترم در مرحله طرح سؤال در کمیسیون ها استدلال های بنده را می پذیرفتند و شخصآ مسئولیت جبران مافات را بر عهده گرفتند.
از این فرصت ها بیشترین استفاده را بردم.راه آهن،بزرگراه کربلا و دیگر طرحهای ملی را از لحاظ بودجه و توجه فعال کردیم.و برای اینکه به بودجه شهر فشار وارد نشود،حتی برای بخش اعظم طرحهای راه روستایی بودجه ملی گرفتم.انقلاب در آسفالت دوباره راههای حوزه ام حاصل این سیاست است.نیمی از راه اصلی 70 کیلومتری گهواره را در زمان مجلس هشتم خودم تامین اعتبار کردم.در طول چهار سال نبودنم،حتی یک متر آن آسفالت نشد.برگشتم و مابقی 35 کیلومتری آن را تکمیل کردم.
برادری می گفت: دکتر مردم این منطقه سه دوره است که به تو رای ندادند،ولی تو آبادش کردی...
عرض کردم عهد من با خداست.
اولا در دوره نخست نمایندگی ام به طور کامل به من رای دادند و در سایر دوره ها نیز ما را بی سهم نکردند.اما از همه مهمتر اینکه هیچوقت کینه رای نداشتم.
خوشحالم که مردم راضی اند و سعی خواهم کرد تا پایان سال آینده تمامی روستاهای دالاهو و گهواره را نیز از نعمت گاز برخوردار کنم.
کل مناطق شیان،حسن آباد و راوند چشمه سنگی تا جاده ایلام و جاده های روستایی باقی مانده همچون صید محمد زرده،خپگه- معارفی،چغاجنگه-امیرآباد خانمنصور-چشمه ولگه''سربکوه و...را از محل بودجه ملی تامین بودجه کردم.همچنین در هماهنگی با ادارات کل مختلف دیگر تلاش میکنیم تا برکت این امکانات در منطقه وجود دارد؛ معابر داخل روستاهای مرتبط و حیاط مدارس و... را نیز مرمت کنیم.
در عین حال از محل ردیف ماده 180 معروف به بودجه توازن نیز بیش از 22 میلیارد تومان برای اسلام آباد و بیش از 5 میلیارد تومان برای دالاهو اختصاص یافت.چون بخش اعظم روستاها یمان اعتبار ملی دریافت کردند و شاخص محرومیت آسفالت روستایی ما از میانگین کشوری بهتر شده است،به اتفاق فرمانداران محترم تصمیم گرفتیم بخش عمده ای از بودجه استانی را به داخل شهرها اختصاص دهیم.لذا از لحاظ بودجه ای زمینه برای انقلاب عمرانی شهری نیز فراهم است.در شهر اسلام آبادغرب چندین میلیارد تومان طرح آسفالت 'مبلمان شهری' فضای سبز و زیباسازی تعریف شده است.همچون دیگر پروژه ها تکمیل شهرک مشاغل نیز بعد از چهار سال رکود در دوره جدید بنده صورت خواهد گرفت.
در کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه نیز حکم و ردیفی تحت عنوان "اربعین و عتبات عالیات" تصویب کردیم و نام هر پنج شهر اسلام آباد،کرند غرب،حمیل،گهواره و ریجاب را گنجاندیم.یک و نیم میلیارد تومان اعتبار ملی نیز از این محل به شهرداری های فوق اختصاص یافت.
انشاءالله با همت عزیزان شهرداری و شوراهای شهر می توانیم امسال انقلاب عمرانی شهری نیز داشته باشیم.
خلاصه سخن آنکه از اهل انصاف می خواهم یک سال اول بنده را از لحاظ بودجه و برنامه با کل چهار سال قبلش مقایسه کنند.اگر در این یک سال هشت برابر آن چهار سال بودجه به منطقه ام نیامده بود ، کل عملکرد بنده را زیر سوال ببرند.
*از #تخریبچی های فضای مجازی نیز این سوال را دارم که چرا این همه از مقایسه های بودجه ای می ترسند؟مگر غیر از بودجه چیز دیگری هست که منطقه ای را آباد کند؟ اگر انصاف داشتید ،به خاطر #خیانت های مکررتان به مردمان مظلوم استان #استغفار می کردید.شما "#خدایان_تاریکی" هستید.ضعف های گذشته و قوت های امروز را می پوشانید.چراغ های استان را خاموش می کنید تا مردم مجبور به انتخاب در تاریکی شوند.
با افتتاح هر طرح عمرانی چراغی در شهر روشن شده و هر چراغ یک بار شما را #رسوا کرده است.بترسید از نزدیک روزی که "#انقلاب_عمرانی" تمام شهر را روشن کند و آن وقت "#رسوایی" شما همچون "#چوپان_دروغگو" آوازه شود.
*خودم را با افتخار یک نماینده ملی می دانم نه نماینده بخشی،شهری یا استانی. دعوا بر سر محدود بودجه استانی را افتخار نمی دانم.
نماینده ملی آن است که هزینه های شهرش را به گردن خزانه ملی بیندازد.تابه بودجه شهر فشار وارد نشود.و شاخص های توسعه و عمرانی اش را نه در رقابت منطقه ای بلکه در رقابت ملی ارتقا دهد.به همین دلیل در ماده 112 قانون برنامه هنگام تلفیق بندی را گنجاندیم که طبق آن باید سالیانه ده درصد شاخص های توسعه و عمران استان های جنگ زده بیش از میانگین کشوری افزایش یابد تا بعد از پنج سال به سطح استان های برخوردار کشور برسیم.چنین قانونگذاری های است که توان چانه زنی یک نماینده را برای گرفتن بودجه ملی افزایش می دهد.
خدا را شاکرم که هر روز بخشی از ثمرات شب نخوابی هایم برای مردمان شریفی به بار می نشیند که در روزهای دشوار نامردی ها این برادر کوچکشان را تنها نگذاشتند.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات