عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: واقعیت جالب دیدار مقتدی صدر با محمد بن سلمان این است که عربستان تن به مذاکرات سنی – شیعه تن دادند که در قاموس وهابی سعودی ها به شدت مورد نکوهش است.

حشمت الله فلاحت پیشه

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: واقعیات میدانی خاورمیانه ، عربستان را ناچار به تغییرات رفتاری تاکتیکی کرده است.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: به هیچ عنوان نشانه ای دال بر تغییر راهبردی رفتار سعودی ها وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: تغییر رفتار سعودی ها فی نفسه نشان می دهد که قدرت نظامی و مالی ریاض در معادلات و تنش های منطقه به شدت تحلیل رفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عربستان ظرف شش سال گذشته با توسل به سیاست مشت آهنین در عراق ، سوریه ، یمن و اخیرا قطر رفتار کرده است ، آنها همین رویکرد را در مقابل ایران دنبال کردند.

وی تصریح کرد: واقعیات میدانی خاورمیانه برخلاف خواست و میل سعودی رقم خورد تا عربستان ناچار به نوعی چرخش و ارسال پیام هایی متفاوت کرده است.

فلاحت پیشه با پیش کشیدن سفر مقتدی صدر به جده و تغییر رفتار رهبرجریان صدر ، گفت: واقعیت جالب دیدار مقتدی صدر با محمد بن سلمان این است که عربستان تن به مذاکرات سنی – شیعه تن دادند که در قاموس وهابی سعودی ها به شدت مورد نکوهش است.

وی بیان داشت: اگرچه مقتدی صدر مواضعی را برای نزدیکی به ریاض تخاذ کرده است اما طرف مقابل هم ناچار به عقب نشینی از برخی اقدامات تخاصم جویانه شده است.

این نماینده مجلس دهم گفت: عربستان با پذیرش ریاست جمهوری بشار اسد در سوریه ، مجموعه شرایط را به گونه ای دنبال می کند که به شکل تاکتیکی زمینه مذاکره با ایران را فراهم کند.

وی تاکید کرد: بازیگرانی که وارد چانه زنی شده اند تلاش کردند منافع طرف مقابل را در نظر بگیرند که نشان می دهد در سطح بالاتر می توان مذاکره کنند.

فلاحت پیشه گفت: جنایاتی که رژیم سعودی مرتکب شده را نمی توان فراموش کرد و باید جبران شود اما واقعیت دیگری نیز وجود دارد که نباید از تشدید تنش ها استقبال کرد./


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic