بازگشت مجدد نوازشریف به قدرت بعد از تأیید جرم مسبوق به سابقه است/ برکناری مداوم مقامات پاکستان به‌دلیل جرایم مالی

حشمت الله فلاحت پیشه
بازگشت مجدد نوازشریف به قدرت بعد از تأیید جرم مسبوق به سابقه است/ برکناری مداوم مقامات پاکستان به‌دلیل جرایم مالی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است بعد از گذشت مدتی از حکم دادگاه پاکستان علیه نوازشریف، وی همچون گذشته مجددا به دایره قدرت بازمی‌گردد. http://media.icana.ir//Image/2016/06/201606101956336658_Thum.jpg£حشمت الله فلاحت پیشه£ بازگشت,مجدد,نوازشریف,به,قدرت,بعد,از,تأیید,جرم,مسبوق,به,سابقه,است/,برکناری,مداوم,مقامات,پاکستان,به‌دلیل,جرایم,مالی Icana

دکترحشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به استعفای نواز شریف در پی حکم دادگاه عالی پاکستان درخصوص پرونده فساد اقتصادی پاناما که وی را مجرم شناخت، گفت: برکناری مقامات سیاسی پاکستان به دلیل جرایم مالی امر بی سابقه ای نبوده و پاکدستی سیاستمداران در پاکستان از موارد استثنا است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نواز شریف مفاسد اقتصادی گسترده ای دارد، عنوان کرد: نوازشریف مناسباتی با مقامات و شاهزادگان سعودی نیز داشت و پشتوانه های خارجی باعث بروز برخی از مفاسد اقتصادی وی شد که در نهایت رد صلاحیت او را رقم زد.

وی در ادامه با یادآوری برکناری و زندانی شدن نواز شریف در گذشته به جرم مفاسد اقتصادی اظهار داشت: مقامات عزل شده پاکستان به دنبال جرایم اقتصادی، بعد از مدتی دوباره در هیاهویی به مقام نخست وزیری رسیدند که نوازشریف نیز از آن جمله است.

فلاحت پیشه همچنین قدرت پاکستان را در دستان ارتش این کشور دانست و گفت: ارتش پاکستان قدرت ثابت در این کشور را داشته و نقش اساسی در تحولات را دارد و از آنجایی که حتی به بمب اتم مجهز است از قدرت چانه زنی بالایی برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: اعتقادم بر این است که بعد از استعفای نواز شریف، دوران بحرانی در پاکستان شکل می گیرد و مقامات جدیدی مستقر می شوند و علیرغم اینکه پاکستان روی کامل ثبات را نمی بیند اما این بی ثباتی ها آنقدر نیست که مرزها از بین برود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با طبیعی دانستن روی کار آمدن مجدد نواز شریف به عنوان نخست وزیر خاطرنشان کرد: تا کنون نیز این فرد بارها متهم شناخته شده بود اما بعد از مدتی دوباره به عرصه قدرت بازگشت که این به دلیل ساختار قدرت در پاکستان است که حالت دموکراتیک نداشته و بر نوسانات سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی می چرخد./

joinus.png


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات