یکشنبه 18 تیر 1396

دکترفلاحت پیشه مطرح کرد;

   نوشته شده توسط: علی فلاحت پیشه،سجادحسینی    نوع مطلب :گفت وگو ،

دیدار با نمایندگان از خواسته های معقول و قانونی مردم است/
وقوع حادثه تروریستی مجلس، نتیجه سهل انگاری برخی افراد بود/
متاسفانه در حال حاضر اغلب مسئولان اجرایی از پاسخگویی به مردم و رسیدگی به مشکلات آنها فرار می کنند ."#دیده_بان_ایران: پس از انتشار خبر «#لغو_دیدارهای_مردمی_نمایندگان_مجلس_در_ساختمان_بهارستان» توسط "یوسفیان ملا" رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، این موضوع بلافاصله با واکنش های بسیاری به نشانه اعتراض در شبکه های مجازی روبه رو شد. واکنش هایی که کاربران شبکه های مجازی با هشتگ #حق_مردم به استقبال آن رفتند. لذا در این مورد "#دکترفلاحت‌پیشه"، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، به "#خبرنگار_دیده_بان_ایران" گفت:
  • هیچگونه بحث و گفتگویی در صحن مجلس شورای اسلامی در جهت ممانعت از دیدار نمایندگان پارلمان ملی و مردم عزیز ایران صورت نگرفته  و خبر  لغو دیدار نمایندگان با مردم در محل مجلس کذب محض است.
  • ملاقات مردمی و رسیدگی به مشکلات آنها، جزئی از وظایف نمایندگان است و از ابتدایی ترین خواسته های مردم است که از نمایندگان می توان انتظار داشت که حتی المقدر پیگیر اینگونه مطالبات مردم باشند.
  • متاسفانه در حال حاضر اغلب مسئولان اجرایی از پاسخگویی به مردم و رسیدگی به مشکلات آنها فرار می کنند در حالیکه این موضوع یعنی رسیدگی به مشکلات مردم از اصلی ترین وظایف مسئولین و نمایندگان مردم در شورای اسلامی است.
  • ما نمایندگان مجلس وقتی حتی در روز حمله ترروریستی جلسه علنی مجلس را تعطیل نکردیم نباید بگذاریم که این حمله باعث قطع شدن ارتباط بین نمایندگان و مردم شود.
  • در حال حاضر  مجلس دهم از نظر حفاظتی در جایگاه مطلوبی قرار دارد و اگر در روز حادثه 17 خرداد برخی از افراد سهل انگاری نمی کردند چنین حادثه ای پیش نمی آمد که حالا ما بخواهیم با تنبیه مردم به وسیله لغو ملاقات آنها با نمایندگان چه در مجلس شورای اسلامی و چه در حوزه های انتخاباتی از تکرار این حوادث جلوگیری نماییم.
  • پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل مجلس شورای اسلامی کلیه نمایندگان حق استفاده از اسلحه را برای حفاظت از جان خود  را داشتند و  در حال حاضر هم می توانند در صورت نیاز این درخواست را به دلیل دارا بودم منصب های کشوری داشته باشند.
  • بیشتر مواقع در کلانشهرهایی مانند تهران با وجود این که حدود 30 نماینده موظف به رسیدگی مشکلات مردم شریف این شهرها هستند، دیده می شود نمایندگان سایر حوزه های انتخاباتی و شهرستان ها علی رغم مشکلات فراوان مردم حوزه های انتخاباتی خود به زخم ها و مصائب کلانشهرها نیز می پردازند و به جای 30 نماینده پاسخگوی این مشکلات می شوند. ضمن اینکه اغلب کوتاهی های صورت گرفته از طرف مسئولین دفاتر نمایندگان در حوزه های انتخاباتی است که این مسئولین مراجعات و مشکلات مردم را تعویق انداخته و به گوش نمایندگان نمی رسانند.

joinus.png


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic