"#دکترفلاحت‌پیشه" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی "#ایسکانیوز درباره تداوم برگزاری نشست آستانه اظهار کرد: در مذاکرات آستانه اساس مذاکرات بر دو راهبرد شکل گرفته است که راهبرد مبتنی بر ثبات در این راستا نقش مهمی را در نشست آستانه ایفا می کند.


حوزه میدانی سوریه کاملاً مشخص است ضمن آنکه در حوزه میدانی کشورهایی که هزینه دادند عملاً اینها به طور طبیعی و در عرصه دیپلماسی باید حرف اول را در منطقه بزنند و ما معتقدیم که تحکیم دولت مرکزی در سوریه راه‌حل اصلی خروج از بحران است.
این کشورها هدفشان این است که به گونه‌ای عمل کنند که در حوزه دیپلماسی صاحب کرسی و صاحب توان چانه زنی بشوند و البته اقدام‌های اینگونه یقینا بر اهداف دیگری از جمله حفظ داعش نیز استوار است.
حفظ داعش یکی از مهمترین راهبردهای غرب در منطقه است چرا که سوداوری های بسیاری برای غرب و به خصوص استکبار جهانی دارد چرا که آنها نمی‌خواهند داعش را مانند گروهک‌های تروریستی دیگر مانند القاعده و طالبان و سلفی‌ها تضعیف شده و محو شده ببیند و هدفشان این است که تا زمان مشخص کردن حوزه ماموریتی جدید برای آنها در واقع اینها را حفظ کند.
یکی از دلایل دخالت‌های میدانی آمریکایی‌ها همین است اما در نشست‌های آستانه سوریه، ایران و روسیه باید مراقب باشند که آمریکایی‌ها و برخی دیگر از کشورهای منطقه عموماً اهداف آنها بر تقویت بنیه داعش بوده و به نفع داعش تمام برنامه ریزی‌ها هدایت می‌شود که این روند در هر صورت در عرصه دیپلماسی به ضرر کشور سوریه خواهد شد.
ما اعتقاد داریم بعضی بازیگران اصلی این بحران چندان به دنبال صلاح مردم سوریه نبوده‌اندضمن آنکه موضوع اصلی که ایران به دنبال آن است، تقویت دولت مرکزی سوریه و بازگرداندن ثبات در منطقه است.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات