بازگشت به خانه ملت

امروز بعد از چهار سال به خانه ملت بازگشتم. دست شما را می بوسم که بار دیگر این بنده حقیر را به خانه خودتان میهمان کردید.چهار سال دوری از این جایگاه خدمت درس های زیادی به من داد.که اولین آن" قدردانی" است. قدر تقدیر"خدا" تاثیر "رضا"محبت،معصومیت و حمایت "شما" و اهمیت این جایگاه.
وقتی امام جعفر صادق (ع) می فرماید نیازها و مشکلات مردم، حسناتی است که خدا پیش پای شما گذاشته است،چرا شکرگزار نباشم که از طریق نوکری خلق خدا به شفاعت معصومش امیدوار و بخشش خدایم نزدیک شوم.
باز هم سوگند یاد کردم تا آنجا که می‌شود از میل به "رفاه" عشق به "جاه" و آرزوی "ارتقاء" اجتناب کنم و در مسیر خدمت به عزیزترین بندگان خدا بازهم رسم کوچکی بیاموزم.
 در بدو "ورود" یاد  آخرین "خروج" از مجلس افتادم. امروز به حکمت آن باخت با افتخار پی بردم.شکر میگویم خدای را که از آن آزمونش صدها درس گرفتم.غرور کاذبم را شکست، به من اخلاق پیروزی را آموخت و فرصت طلایی دیگری را برای خدمت به مردم عطا کرد.
اول از همه به دیدار خانم انصاری و دیگر کارمندان دفتر ملاقات مردمی ام در آن هشت سال خدمتم در گذشته رفتم. بر خلاف برخی نمایندگان که بعد از باخت با مردم قهر می کردند،در آن سال تا آخرین روز یعنی عصر ششم خرداد 1391 در دفتر به خدمتم ادامه دادم و وقتی درب شلوغ ترین اتاق ارتباط مردمی نمایندگان مجلس هشتم را بستم با گریه ی برخی از کارمندان طبقه پنجم بدرقه شدم.خانمی از آنها با بغض گفت:
برخی حتی از ارباب رجوع. می پرسید ند به من رای دادی یا خیر ولی شما حتی نام شهر ارباب رجوع ها را نمی پرسیدی.
به هر حال از آنها تشکر ویژه کردم که در طول این چهار سال بازهم با سفارش تلفنی بنده کار مردم را انجام میدادند.قول گرفتم که  دوران باشکوه دفتر نماینده اسلام آباد و دالاهو را احیا نماییم.
مردم عزیز برنامه ام این است که با به کار گیری شماری از نیروهایی که عشق خدمت دارند، عاشقانه در خدمت شما باشیم.یک نیروی ثابت در دفاتر اسلام آباد غرب و دالاهو همه روزه در خدمت شما خواهند بود که برنامه های مشخصی هم برای پذیرش ارباب رجوع از بخش ها و روستاها با هماهنگی دهیاران وشوراهای محترم خواهند داشت، چند نفر هم در تهران برای اینکار مامور خواهند شد تا رنج پیگیری کارهای شما در پایتخت کاهش یابد.دفتر ملاقاتم بویژه دفتر مرکزی اسلام آباد غرب در فضایی بسیار بهتر از دفتر دوره گذشته با هدف راحتی شما فراهم خواهد شد به گونه ای که علاوه بر اطلاع شما از روند پیگیری مسائل و نامه ها، امکان برقراری ارتباط مستقیم وچهره به چهره با بنده در تهران و شهرستان فراهم شود، و با هماهنگی تیم های مشورتی شرایط مساعدی برای پذیرش مراجعین خانم ایجاد خواهد شد و در عین حال همواره نظرات شما را به عنوان ناظر بر اصل تکریم ارباب رجوع بر روی دیده میگذاریم.
موضوع جالب دیگر در اولین روز حضورم در مجلس، در خبرگزاری " خانه ملت " مرا به قدردانی از خبرنگاران عزیز مجلس وا داشت، خبرنگاران فهرست 28 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم را نشانم دادند و دیدم که نفر بیست و نهم نام بنده را قید کرده اند. گفتند: بعد از رای نیاوردنت برای مجلس نهم حاضر نشدیم نام شما را از فهرست اعضاء کمیسیون امنیت ملی حذف کنیم و به همین دلیل همیشه به رغم برخی مخالفت ها، با شما مصاحبه میکردیم. در طول چهار سال گذشته برخی از " نخبه کشان حرفه ای " منطقه، هر جا قرار شد مسئولیتی بر عهده گیرم، به قول خودشان زیرآبم را می زدند و جالب اینکه به صدا و سیما و خانه ملت نیز اعتراض می کردند که چرا از نظریات کارشناسی فلاحت پیشه استفاده می کنید
هنگام خروج از مجلس چند نماینده جدید خواستند از تجربیاتم بگویم، به آنها گفتم این چهار سال سریعتر از آنچه که فکر می کنید می گذرد، تنها چیزی که برای شما می ماند، خدمت است. هیچگاه به اصحاب ثروت و قدرت دل نبندید.

دکتر حشمت الله فلاحت پیشه 8 اردیبهشت 1395
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic