خاطره (3)

چند روز مانده به پایان فرجه ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس هفتم در حالیکه هنوز تصمیمم برای حضور در انتخابات جدی نشده بود برای انجام سخنرانی در دانشگاه ایلام به این شهر سفر کرده بودم.در مسیر بازگشت در شهر ایوان غرب یکی از بزرگان جناح راست در تماس تلفنی تلویحا به من گفت: ما روی کسی دیگر با استان توافق کرده ایم و ارزیابی ها نشان می دهد که تو رای نداری و...و لذا انتظار داشت من از کاندیداتوری منصرف شوم . جالب اینکه همین اطلاعات غلطی که به ایشان رسانده بودند بنده را به حضور جدی تر واداشت . چون اولا من برای آمدن نه بر روی حمایت جناحی/بلکه بر روی حمایت مردمی حساب باز کرده بودم ثانیا آشکارامی شد فهمید که در مورد فضای انتخاباتی شهر اسلام اباد غرب اطلاعات درستی به تهران نداده اند.هر چه زمان می گذشت به تدریج به دلایل ناکامی های همیشگی برخی جناح های سیاسی استان پی می بردم . البته بعدا توضیح خواهم داد که طبق آمار/جریان اصولگرا در هیچ استانی به اندازه استان کرمانشاه با شکست کاندیداهای لیستی خود در انتخابات مجلس مواجه نشده و همین امر بزرگان اصولگرا را به فکر تجدید نظر اساسی در قبال معتمدین خود در استان انداخته است.

بعد از یکی دو روز ارزیابی بیشتر و بعد از سلسله جلساتی با دوستان نزدیک درک بیشتری از اوضاع پیدا کردم و این بار زمانیکه گفتند در جلسه ای در تهران صحبت کنار زدن فلاحت پیشه مطرح شده است / پاسخ دادم که کسی نمی تواند از تهران برای کرمانشاه تصمیم بگیرد/ جمع دوستان و خویشان من در اینجا هر تصمیمی بگیرند/به آن پایبند خواهم بود.

طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی/نمایندگی حداقل همپای وزارت است/به شرطی که نماینده عرضه استفاده از ابزارهای نظارتی خود را داشته باشد و ازعزم و علم لازم برای دخالت در امر قانونگذاری نیز برخوردار باشد.هر چه زمان می گذرد امکان حضور نمایندگان ضعیف در مجلس کمتر میشود اما آنچه نیازمند توجه جدی مردم است/حساسیت نسبت به استقلال نماینده است . در شرایطی که هنوز نظام حزبی مستقر نیست تشخیص این امر با دشواری هایی مواجه است.کافیست نماینده ای را انتخاب کنیم که به عامل دیگران تبدیل نشود. متاسفانه من با این گفته روانشناسان سیاسی موافقم که برخی سیاستمداران فقط برای پیروی پرورش یافته اند.وکیل حق ندارد حقوق نیابتی موکلش را به هیچ بهای سیاسی ای بفروشد.در استان ما برخی از افراد همواره چیزی غیر از افتخار کوچکی کردن به صاحبان پست و مقام را نداشته اند.

چه نخبگان آزاده ای که قربانی این مقام دوستی شده اند.کاش زمانی تحقیق شود که چرا همین که یکی از فرزندان کرمانشاه استعداد حضور استانی و ملی خود را بروز می دهد موج پرونده سازی ها و کارشکنی ها علیه او آغاز می شود.یا باید وابسته و دم فروبسته شود و یا هر روز با ایذایی جدید عذاب بیند.و اگر قدری عافیت بیاندیشد/خانه نشین گردد.آیا باز هم گناه این نخبه کشی را به گردن نیروهای غیربومی بیاندازیم یا برخی مسئولان فرا استانی که بی خبر از واقعیات استان/ قسم باصطلاح معتمدینی را باور می کنند که آنها را اصحاب اتوبوس می خوانند چون هر ازگاه برای زیراب زنی یکی از مسئولان استان به تهران سفر می کنند.و چه بسیار مدیران لایقی که قربانی این بازی شده وچه بسیار نالایقانی که از این کانال به سامان مدیریتی استان تحمیل شده و آن را محکوم به بی سامانی کرده اند.

نکته جالب و گریه آور اینکه حتی اگر از جمع فوق کسی به جمع مسولان پایتخت اضافه شده/کماکان به خدمت پرونده سازی و زیراب زنی خود ادامه داده و دفاتر تهرانی به پاتوق همان جمع با همان ماموریت سنتی تبدیل شده است.در طول هفت سال گذشته ندیده ام آن جمع استانی و دوستان تهرانی شده آنها طرحی یا بودجه ای را برای استان یا کشور ارائه دهند یا برای مظلومی دل بسوزانند و در عوض هر روز واژه ای به ادبیات هتاک آنها اضافه می شود.آنها مرام پهلوانی کرمانشاهیان را در مقابل نامردی ها و تملق گویی های خود شرمنده شاخته اند

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic